+48 605 980 926

Tania pomoc drogowa na autostradzie A4 w okolicach Wrocławia

Tania pomoc drogowa na autostradzie A4 w okolicach Wrocławia

Tania pomoc drogowa na autostradzie A4 w okolicach Wrocławia!

Kiedy należy zamówić holowanie auta na autostradzie?

Co zrobić, gdy na trasie auto odmawia posłuszeństwa? Czy zadzwonić po znajomego i odholować do warsztatu? A może lepiej zamówić profesjonalne holowanie Wrocław? Z pewnością przyda się wtedy w telefonie kontakt do taniej pomocy drogowej z Wrocławia. Wszelkie informacje związane z manewrem holowania znajdują się w ustawie prawo o ruchu drogowym, która najczęściej nazywana jest po prostu kodeksem drogowym. Z niej można dowiedzieć się, że nie zawsze holowanie jest dozwolone. Przede wszystkim nie można holować samochodu z niesprawnym układem kierowniczym lub niesprawnymi hamulcami, chyba że sposób holowania wyklucza ich użycie, np. hol sztywny. W przypadku, gdy działanie hamulców jest uzależnione od pracy silnika, który jest unieruchomiony, zabronione jest holowanie za pomocą linki, czyli połączenia giętkiego. Zakazane jest także holowanie na autostradzie – w takim wypadku należy zdecydować się na autoholowanie Wrocław.

Z zapisów w kodeksie można się dowiedzieć, że pojazd holujący może poruszać się z prędkością maksymalną 30 km/h na terenie zabudowanym oraz 60 km/h poza terenem zabudowanym. Pojazd holujący musi mieć włączone światła mijania, a pojazd holowany powinien mieć włączone światła pozycyjne, jeśli widoczność jest niedostateczna. Pojazd holowany musi być oznaczony trójkątem ostrzegawczym, który trzeba umieścić z tyłu, po lewej stronie. Odległość między obydwoma pojazdami nie może wynosić więcej niż 3 metry przy połączeniu sztywnym i od 4 m do 6 m przy połączeniu giętkim. Połączenie między pojazdami powinno być oznakowane za pomocą chorągiewki barwy czerwonej lub żółtej, lub za pomocą pasów białych i czerwonych.

Holowanie pojazdów to zadanie wyłącznie dla dobrych kierowców. Nie jest to sprawa prosta, dlatego znacznie wygodniejsze jest profesjonalne holowanie 24h na dobę Wrocław. Jeśli jednak nie chcemy dzwonić po pomoc drogową, to należy pamiętać, że obaj kierowcy muszą być trzeźwi i posiadać uprawnienia do prowadzenia pojazdów. W obu pojazdach nie mogą być włączone światła awaryjne, a połączenie powinno uniemożliwić odczepienie się pojazdów podczas wykonywania manewru.

Related Post